Bağış ve Yardım

BİZE ULAŞIN
(0216) 344 41 35

21. Yüzyılda Türkiye’nin Konumu

21. Yüzyılda Türkiye’nin Konumu

 

  1. Yüzyılda Türkiye’nin Konumu

20 Eylül 2019

“Evanjelistler kim. Siyonistlerin Protestanları dönüştürmesinden oluşan bir akım. Sayıları 100 milyon civarında. Kongreye hâkimler. Katolikler de Pentagon’da hâkim. Daha çok İngiliz ve Alman kökenli; Almanlar her ne kadar Protestan olsa da. Bide üstün ırkçılar var. Trump’ın bir tarafında; Siyonist, Evanjelist, Katolik, üstün ırkçılar yani Nazi. Amerika’daki Alman kökenlilerin sayısı 80 milyon civarında. Hitler’den sonra Amerikan Nazi subayları üniformayı çıkarıp Amerika’ya gitmiştir. Trump seçimlerde hatırlarsanız Nazi işareti yaptı. Medya ayağa kalkınca bilmiyorum demişti(!)

Çünkü Amerika ciddi anlamda ırkçıdır. Bunların karşısında mücadele eden kim var, parayı elde tutanlar var. ‘Amerikan Merkez Bankası’nı yönetenler. Dünya finans sistemini kuranlar. City of London, İsviçre ve New York piyasalarında ve ‘Merkez Bankası’nı yöneten. Aynı zamanda teknoloji lobisinin sahipleri bunlar. Yani Instagram, YouTube, Facebook gibi şirketler küreselcidir. Amerikan ulus devletinin gibi görünse de kurgusu böyledir. İki taraf mücadele ediyor. Trump’ın sağ tarafındaki bu dinci ve ırkçı mekanizma 20. Yüzyıl dünya dengesi dursun, Amerika’nın parası yani dolar dünyanın bir numaralı rezerv parası olarak kalsın. Sistem Amerika’nın üzerinden dönsün.  Çünkü 20. yüzyıl dengesinin sonunda Amerika’nın dünyada 150 ülkede binden fazla üssü 350.000 askeri var. Gayri resmi sayı belli değil. Dolar 1944’te altın karşılığı basılırken 1971’de karşılıksız basılıyor. Peki, niye dolar ayakta duruyor çünkü Arabistan’dan veya başka yerden petrol alsak dolar istiyor. Bizde gidip Amerika’dan dolar alıyoruz. Hammadde ve petrol dolarla satılıyor. Amerikan ekonomisinin %60’ı finans ekonomisi. Amerikan doları çökerse, Amerika çöker. Çünkü zaten 200 trilyon dolar iç borç, 22 trilyon dolar dış borcu olan Amerika. Şu an tüm çırpınışı doların rezerv para olarak kalması.

Birkaç gün önce Suudi Arabistan’daki Aramco saldırısını da böyle okuyacağız. Aramco’ya çökmek istiyorlar. Saldırı var. Şimdi oraya ‘yeni Patriot füzeleri kuracağız’ diyorlar. Amerikan dolarının rezerv para olarak kalması için yeryüzünde hammaddelerin, petrolün, doğalgazın dolarla satışının devam edilmesi lazım. Onun karşısındaki finansçılar Çin Merkezli bir oyun kuruyor. Çin’deki kuşak bir yol, Çin aklı değil. 20 yüzyılda Batı’dan dünyaya gelip, kurgulayıp finans ve ticaret ayağını kuranlar 21 yüzyılda Doğu’dan geliyor. Akıl aynı, para aynı, strateji aynı. 20 yüzyılda, Amerika’da gördük; tüm bilimsel gelişmeler, know-how’ları, patentleri, buluşları bu yüzyılda Çin’de göreceğiz. Çünkü bu buluşları yapan ana arge’nin sahipleri aynı. Yani sürpriz diye bir şey yok dünyada.

Amerika süper güç durumunu devam ettirmek için haritayı yönüne almış. Avrupa kendisini kuşatıyor. İngiltere’de de iki tane güç var. Biri kraliçe diğeri City of London. Gerçek anlamda dünyadaki finansın babaları. City of London özerk bölgedir.  Vatikan ve Washington DC. 3 tane özerk bölge var.  City of London İngiliz parlamentosunda çoğunlukta olduğu için Brexit’i ayağından çekiyor. Dolayısıyla şimdi Amerika’nın o dinci-ırkçı tarafıyla Kraliçe aynı mekanizma.”