Bağış ve Yardım

BİZE ULAŞIN
(0216) 344 41 35

Darülaceze Ziyaretimizi Gerçekleştirdik

Darülaceze Ziyaretimizi Gerçekleştirdik

Bir gün Hazreti Ebubekir ihtiyar babasını  Peygamberimizin yanına getiriyordu. Efendimiz demiş ki: “ Yâ Ebâ Bekir! İhtiyar babanı niye buraya kadar getirip ona zahmet verdin? Biz onun yanına gidebilirdik.”

Bugün biz de toplumla birlikte olmak isteyen, fakat kaderin bir imtihanı bir cilvesi olsa gerek, elden ayaktan kesilen büyüklerimizin yanına gittik.

Abdülhamid’in fermanıyla kurulan Şişle’deki Darülaceze’ye gönüller yapmaya geldik. Zira  Yasin Suresi’nde ” Biz kime ömür verirsek, sonunda onu noksanlaştırırız ” denilmiş. Zaman sermayesi tükenmiş olan büyüklerimizin sonbaharını kısa bir süreliğine de olsa illbahara çevirmeye geldik. Insan uykusunda bile güzel rüyalar görmekle mutlu olmuyor mu? Bu yüzden insanın insana en çok muhtaç olduğu an bu vakittir deyip onlarla göz göze gelip onların yüreklerine sevgiyle dokunduk. Bugün biz genciz, fakat yarın ihtiyarız…

Bugün biz büyükleri ziyaret ederiz, fakat yarın bizi ziyaret ederler. Insan hayatta neyi ekerse onu biçer. Sevgiyse sevgi, yalnızlıksa yalnızlık kalır payına.