BAĞIŞ YAP

Zor Bir Ailede Büyümek – Susan Forward

Susan Forward Kimdir?

Los Angeles’taki özel muayenehanesinde terapi hizmeti vermenin yanı sıra Güney California’daki pek çok psikiyatri kliniğinde ve tıp merkezinde terapist ve danışman olarak görev aldı. New York Times çoksatanlar listesinin ilk sırasına yükselen birçok kitap yazdı. Türkçede yayımlanan kitapları: Duygusal Şantaj (Altın Kitaplar, 1998), Ailedeki Şeytan Üçgeni (Altın Kitaplar, 2003), Zor Bir Ailede Büyümek (Craig Buck ile birlikte, İletişim Yayınları, 2011).

Çocukken anne veya babanızdan korkar mıydınız? Anne veya babanıza karşı öfkenizi ifade etmekten çekinir misiniz? Anne veya babanızla fikir ayrılığında olmak sizi endişelendirir mi? Anne-babanız size hâlâ çocuk muamelesi yapıyorlar mı? Birine çok yakın olduğunuzda canınızı yakacağını veya sizi terk edeceğini düşünür müsünüz? Bu ve benzeri sorulara olumlu yanıt veren yetişkinler, kitapta anlatılan vakalar sayesinde onlara acı veren duygularıyla yüzleşecek ve önerilen çözüm yollarıyla hayatlarını bu duyguların olumsuz etkisinden arındırıp hasar gören özsaygı ve özgüvenlerini yeniden kazanacaklar. 

Dünyaca ünlü bir terapist olan Susan Forward’ın Craig Buck ile birlikte yıllar süren deneyimlerine dayanarak hazırladığı Zor Bir Ailede Büyümek, günlük hayatları, anne-babalarının geçmişte sergiledikleri yıkıcı davranışların etkisinde, hatta kontrolü altında olan yetişkin çocuklara yardım etmeyi amaçlıyor.